Hakkımda

    Prof. Dr. Feridun ACAR, İzmir’de doğdu. Tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra, Beyin ve Sinir cerrahisi uzmanlığını Dokuz Eylül Üniversitesi’nde aldı. Fonksiyonel nöroşirurji üzerine Amerika Birleşik Devletleri’nin Oregon eyaletinde Oregon Sağlık ve Bilim Üniveristesi’nde (OHSU) çalışmalarda bulundu.

 

    2005 yılında yurda döndükten sonra Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde Fonksiyonel nöroşirurji ünitesini kurdu. 2004 yılında öğretim üyesi olarak çalışmaya başladığı Pamukkale Üniversitesi’nde, 2012 yılında Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı oldu ve halen görevine devam etmektedir. 

 

    Fonksiyonel nöroşirurji üzerine özellikle de hareket bozuklukları ve epilepsi cerrahisi üzerine 60’ın üzerinde yayını bulunmaktadır.

 

    Türk Nöroşirurji Derneği, Congress of Neurological Surgeons, Society of University Neurosurgeons, European Society for Stereotactic and Functional Neurosurgery gibi pek çok yerli ve yabancı dernekte üyeliği bulunmaktadır. Halen Turkish Neurosurgery Journal’ de hakemlik görevi yürüten Prof. Dr. Feridun Acar, Türk Nöroşirurji Derneğinde genel sekreterlik ve IBNC (International Basic Neurosurgery Course) başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.